top of page

HAKKIMIZDA

Şifa Sağlık Tesisleri A.Ş. tüzel kişiliği adı altında hissedarları ve yönetim kadrosuyla aile temeline dayanan hastanemiz, 1987 yılında İstanbul'un Fatih ilçesinde faaliyetine başlamıştır. Hastanemiz, 2014 yılında faaliyette bulunduğumuz binada fiziksel yeterlilikler açısından revizyone başlanmış olup aile temeline dayanan yapıyı bozmadan yoluna devam etmiştir.

Hastanemiz  1987 yılından  beri sağlık alanında  siz değerli misafirlerimize güvenilir  kaliteli eşit hizmet vermektedir. Özel   Fatih Hastanesi Kadın doğum polikliniklerinde  hasta mahremiyetine göstermiş olduğu hassasiyetle Fatih ilçesinde  özel bir yer edinmiştir. Polikliniklerimiz doğum sonrası yatış hizmetlerimizde hasta  güvenliğine ve mahremiyetine özen gösterilmektedir.

Çağdaş   kurumsal bir  iş anlayışını benimsemiş, güncel  bilgilerin takibinde olan nitelikli, güler yüzlü hekim kadromuzla siz hastalarımıza  en iyi kaliteli ve eşit hizmeti sunmaktır.

Özel Fatih Hastanesi (3).jpg

İnsana  ve topluma  karşı sorumluluğumuzu  hasta haklarına saygılı olarak ve  en önemlisi hasta memnuniyetini ön planda  tutarak iyi bir hizmet anlayışını sizlere sunmak  görev ve sorumluluğumuzdur.

 

Hekimlerimiz  tıbbi etik kurallara bağlı güvenilir, huzur   dolu bir adresin sahibi olarak siz hastalarımıza   hizmet vermektedir.

Sürekli   gelişmeyi   hedef alan  hastanemiz siz  değerli hastalarımıza  evinde gibi hissettirmeyi  hedeflemektedir. Polikliniklerimizin temel  değer ölçütü hasta odaklı olmak ve hasta  memnuniyetidir. 

Polikliniklerimizde  güler yüzlü hasta memnuniyetine önem veren personelimizle  sizlere kusursuz hizmet vermektedir.

Değerli   ziyaretçilerimiz  ve sevgili Fatih   Hastanesi dostları; Fatih  Hastanesi olarak memnuniyet kavramına  sınır koymadan daha güzele daha iyi hizmete ulaşmak  için çalışıyoruz.

Bu  kararlılıkla  ve inançla sağlıklı  bir yaşam diliyoruz.  

Özel Fatih Hastanesi (6).jpg
FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Hastanemiz sağlık hizmeti vermekte olduğumuz Fatih ilçesinde merkezi lokasyonda bulunan 2 ayrı binadan oluşmaktadır. İlk binamız tarihi bir dış görünüşe sahip olmakla beraber 1000 m² kapalı alan ve 5 kattan oluşmakta diğer binamız ise modern dış görünüşe sahip ve yine 1000 m² kapalı alan ve 9 kattan oluşmaktadır. Toplamda 2000 m²  alanda 27  yatak, 2 yeni doğan ve 2 yetişkin yoğun bakım ünitesi kapasitesi ile hizmet vermekteyiz.

VİZYON, MİSYON VE KALİTE POLİTİKAMIZ

Vizyonumuz;

Kaliteli sağlık hizmetini toplumun çoğunluğuna ulaştıran, öncülük rolü üstlenen sağlık merkezi olmayı öngörüyoruz.

Misyonumuz;

Uzmanlaştırdığımız tüm sağlık hizmetlerinde tıbbi etik ilkelerden ödün vermeden, hasta haklarına saygı duyarak, gelişmiş sağlık teknolojisi ve tesisleri ile toplumun çoğunluğunu kaliteli sağlık hizmetiyle tanıştırmada öncü olma özelliğimizi sürdürüyoruz.

Kalite Politikamız ise;

. Hasta ve çalışan memnuiyetini sağlamak

. Hasta ve yakınlarının haklarını korumak, tedavinin her aşamasında bilgilendirmek ve eğitmek

. Tüm çalışanların katılımı ile sürekli ölçme ve iyileştirmeyi hedeflemek

. Profesyonel kadrolar ile uluslararası düzeyde sağlık hizmeti vermek

. Çağdaş teknolojiyi kullanarak bilimsel araştırmalarda öncü olmak, bilimsel, vicdani, etik ilkelerden ödün vermeden çalışmak

. Sürekli eğitimi desteklemek ve çalışanların uluslararası kongre / seminer / yayınlara katılımını desteklemek

. Kaliteli hizmeti uygun maliyetle sunmak

TEDAVİ ÜNİTELERİ

ACİL SERVİS

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Dermatoloji

Anestezi ve Reanimasyon

Beslenme ve Diyet

Dahiliye

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Genel Cerrahi

Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları

Radyoloji

Üroloji

Yenidoğan ve Erişkin Yoğun Bakım

TEŞHİS VE TANI ÜNİTELERİ

Mikrobiyoloji ve SMA
Kolonoskopi

Rektoskopi

Özefagoskopi
Radyoloji Laboratuvarı 

X Ray Direk Röntgen

Mamografi

Kemik Daninometri

Ultrasonografi (USG) Renkli Doppler

Panoramik Röntgen ( Ağız içi Röntgen )

HSG (Rahim İçi Görüntüleme)

Diğer Tanı Yöntemleri 

Alerji Testleri

Birinci Düzey İşitme Testi

Tansiyon Holter

Yumurtlama Takibi

PERSONEL BİLGİLERİMİZ 

Hastanemiz bünyesinde çalışmakta olan 10 uzman hekim bulunmaktadır. Personellerimiz kendi alanlarında eğitimli tecrübeli ve güler yüzlü özenle seçilerek kurumumuza işe alınmış bireylerden oluşmaktadır. 

bottom of page